Trilógia od Barb: I. HP a Okultní had (Harry Potter and Psychic Serpent); II. HP a Čas dobrých úmyslů (Harry Potter and the Time of Good Intentions); III. Harry Potter and the Triangle Prophecy

Prihlásenie

Odkazy

HP LEXIKON

Trojjazyčný lexikón pojmov zo sveta HP

HP and TGI

Originál II. dielu na fanfiction.net

Barb na FA

Originály poviedok Barb na FictionAlley

Lucy a nejen její HPFF

Oblúk smrti a iné. Už klasika.

Stránky Nadin

Snamione

Stránky Nicolase Blacka

Preklady FF

Stránky A-SISI a spol.

Snamione

Stránky wixie

Snamione

Soraki a KM

Pokračovanie Kamene manželství

Stránky JSark

Chov zlatých retrieverov

Kvalitné čistokrvné šteniatka zlatého retrievera, so špičkovým pôvodom

Z diskusie

HP a PT - III.diel

6. Znamení IV

Preklad: Gift
Kontrola: Kelly


Harry Potter a Proroctví tří

KAPITOLA ŠESTÁ

Znamení

 

 Kapitola šestá - Znamení - IV. část

 

Harry se na ni podíval. „Jo tak,“ polkl. Zkoušel si vybavit, jestli tím nějakým způsobem poruší slib, který dal Malfoyovi. Když si prošel jejich rozhovor v umývárně, rozhodl se, že neporuší. „No, Malfoyovi jsem řekl jenom to, že ode mě se to nedozví. Dokonce jsem ho i varoval, že nemůžu ručit za tebe a že pokud to Ginny budeš chtít říct, uděláš to. Není to tak, že by nebyl varován. Já jen, že… no… pokud budeš moci, zkus mě z toho vynechat. Pokud se toho budeš moci vyvarovat, nezmiňuj mě.“ Kývla a on položil své prsty pod její bradu a zvedl ji nahoru. „Takže to není tak, že bys měla strach?“

Hlas se jí zachvěl, když se zeptala: „Z čeho?“

„Z toho, že jakmile dá Malfoyovi kopačky, uteču ti za ní.“

Katie se od něj odvrátila, oči měla uslzené. „Nemůžu dovolit, aby mě to ovlivnilo. Nesmí mi to zabránit udělat to, co je správné.”

Harry stočil její obličej svým směrem, ruce zanechal zlehka položené na její tváři. „Kdy naposledy jsem ti řekl, jak úžasná vlastně jsi?” pronesl tiše, naklonil se k ní a opět ji něžně políbil. Dlaněmi stále svíral její obličej. Byl to jednoduchý letmý polibek, ale všiml si, že jí vykouzlil úsměv na tváři.

Pak uslyšeli kroky na kamenných schodech. Dveře do Mercyina pokoje byly stále pootevřené. „Tady!” vykřikla rychle Katie, vytrhla se z Harryho sevření a postrčila ho do zadní koupelny. Práskla za ním dveřmi, naštěstí mu přitom neamputovala ani jeden prst. Uslyšel, jak otevřela dveře dokořán (panty zaskřípaly) a zavolala: „Ginny! Můžeš sem přijít? Potřebovala bych si s tebou promluvit.”

V okamžiku, kdy uslyšel kroky obou děvčat míjet koupelnu, Sandy k němu zasyčela: „Neuvěří.” S bušícím srdcem velmi pomalu otočil knoflíkem u dveří a otevřel je jen tak dalece, aby mohl obě dívky pozorovat nepatrnou škvírkou. Sakra! Byla tu nějaká možnost, jak zabránit Katie, aby jí to řekla? Jak by to vypadalo, kdyby teď vylezl z koupelny? Uvízl tu a měl pocit, že vidět a slyšet to, co se stane, bylo jako být svědkem železniční nehody, které nemohl zabránit. Bylo to horší než sledovat události v myslánce. Tam člověk věděl, že nic nemůže změnit. Tohle spíš připomínalo situaci, kdy on a Hermiona použili obraceč času a ona mu zabránila v pokusu použít neviditelný plášť…

Katie na nic nečekala. „Ginny, je tu něco ohledně tebe a Draca. Něco, na co pořád musím myslet… Necítila bych se dobře, kdybych nic neřekla…“

Obě seděly u okna. Místo toho, aby Ginny působila zvědavě, vypadala spíš rozladěně. Harry se zarazil. Pořád na Katie žárlí, přestože mi prakticky řekla, ať odprejsknu? Uvnitř se v něm přela nostalgie s potěšením nad tím, že jí očividně dodnes nebyl ukradený, že stále vykazovala klasické symptomy žárlivosti na Katie Bellovou a to od chvíle, kdy nasedla u Doupěte do auta…

Kdyby nechala Draca Malfoye, pořád bych se o ní snažil? Přemýšlel. Nechci využít Katie jenom k tomu, abych donutil Ginny žárlit. Vybavil si polibek s Katie jen před několika okamžiky.

„Co se děje?” zeptala se Ginny podrážděně, ruce zkřížené na prsou.

Katie vypadala zasmušile a zároveň nervózně. „Takže, má to co dělat s Dracem a tím co udělal, když jsme byli v práci…“

Ginny na ni vyvalila oči. „Ou, takže to je to? Jde jenom o Draca? Ty s tím nemáš co dělat?

Katie se najednou zarazila. „Já? O čem to proboha mluvíš?”

Ginny protočila panenky. „Draco mi o tom řekl.”

Harry nikdy neviděl Katie v takovém šoku. „On ti o tom řekl? A… a tobě to nevadí?“

Ginny pokrčila rameny. „Byl to vtip. Nebudu přece kvůli tomu na něj naštvaná. Očividně ale nemáš ty žádný smysl pro humor. Měla by ses postavit skutečnosti čelem. Je to můj kluk.”

Katie vypadala ohromeně. „Byl to… byl to vtip? To snad nemyslíš vážně. Jak to můžeš nazvat vtipem? A já si jsem vědoma, že je to tvůj přítel. Upřímnou soustrast.”

„Dobrý pokus. Ano, byl to vtip. Cože? Ty sis vážně myslela, že by tě chtěl Draco opravdu políbit?” Harry nad tím vyvalil oči. Stejně tak Katie, ale ta oněměla. „Napsal mi a vypověděl o všem, co se stalo. Přinesu to.” Zmizela a mohli ji slyšet, jak opět kráčí nahoru. Za minutu se vrátila se stočeným pergamenem. Katie přimhouřila oči.

„Vadilo by ti, kdybych si to přečetla?” zeptala se podezřívavě. Ginny opět pokrčila rameny a podala jí dopis. Harry doufal, že bude číst nahlas, což doopravdy udělala.

„Drahá Ginny, doufám, že na mě nebudeš naštvaná, zapomeneš na něco, co jsem nezvládl. Bylo to myšleno ve srandě, abych dal Harrymu a Katie lekci, ale v případě, že by to všechno překroutili, chci, abys znala pravdu.” Pravdu! Harry bojoval s potřebou do něčeho praštit, Katie pokračovala ve čtení. Ti dva se pořád jen muchlují místo toho, aby pracovali. Zvedá se mi z toho žaludek. Je to velice neprofesionální. Ať tak či tak, nebyl jsem včera od nich ani pár metrů vzdálený, když znova začali. Když se konečně rozhodli nabrat trochu vzduchu do plic, přitáhl jsem si Katie k sobě a řekl: ‚Tak tedy když je to očividně teď náplní práce, nezapomeň i na mě.ˊ A políbil jsem ji.

Harry byl dost vytočený. Katie předstírala, že je taky, ale na někoho, kdo vůbec nechtěl být líbán, jsem měl sakra velkou práci ji odlepit od svého obličeje. Oba mi vyhrožovali, že ti to řeknou. Taky mi řekli, že to všechno ještě přikrášlí, abys mě nechala. Takže varování předem: ať už ti navykládají cokoli, nepřikládej tomu velkou váhu. Dá se říct, že teď nejsou zrovna mí největší kamarádi. Ti dva nemají NEJMENŠÍ smysl pro humor.

Strašně mi chybíš a oni to vědí. A přesto jim vůbec není hloupé jejich nevybouřený nový vztah přede mnou stále prezentovat. Rozdávali si to dokonce v labyrintu a my všichni jsme je mohli slyšet křičet a sténat. Neuvěřitelné. Bylo mi setsakramensky trapné přiznat, že jsme chodili do stejné školy (přestože si ti mudlové myslí, že se jedná o nějakou zpropadenou státní školu).

Každopádně, přestože stále zastávám názor, že to, co jsem udělal, bylo v té situaci extrémně zábavné, obávám se, že najdou možnost, jak to vše použít proti mně. Vzhledem k tomu, že vím, jak důvěřivý drahoušek jsi, obával jsem se, že v tom uvidíš to nejhorší možné. Proto jsem ti chtěl napsat co nejdříve a přiznat mou malou vylomeninu. Prosím, odpusť mi. Všechno to bylo myšleno ve srandě (a protože mi VÁŽNĚ lezli krkem). Už jsem se zmínil, jak strašně mi chybíš? Moc se těším, až tě brzy zase uvidím, přestože to bude kvůli Harryho oslavě narozenin. S veškerou láskou, Draco”

Harrymu došla slova na to, aby mohl popsat své momentální pocity. Rozhořčení zcela nesedělo. Zrada nebyl dostatečně silný výraz. Došel až tak daleko, že by dokonce dokázal uvěřit, že pokud Draco Malfoy dokázal napsat podobný dopis, mohl by snad používat pero jménem „Růžena Vřídková“ a vymáchat jeho jméno v bahně. Nakonec, uměl se přemístit, mohl kouzlit kdykoli se mu zachtělo a bez námahy se mohl objevit v parku a pozorovat Jeffriesovo představení, když jeho teta odešla na léčení. Možná měla paní Figgová ve svém domě přísady na mnoholičný lektvar. Nebo se mu podařilo přesvědčit pár různých kouzelníků, aby za něj šli do kanceláře Věštce

Harry byl na chvíli rozptýlen podobnými úvahami, ale teď se opět mohl soustředit na obě děvčata. Katie vypadala stejně ohromeně jako Harry.

„Nemůžu tomu uvěřit!“ Katiin hlas nabral na síle. „Nikdy mě nepolíbil! A s Harrym jsme se rozhodně nemuchlovali při práci nebo si to nerozdávali v bludišti! To tvůj milovaný přítel byl tím, kdo si to s někým rozdával. Slyšeli jsme ho, velmi zřetelně, s dcerou našeho zaměstnavatele.“

Ginny měla ruce stále zkřížené, když se s povytaženým obočím podívala na Katie. „Hmm. Říkal, že ty nebo Harry budete tvrdit něco podobného…“

„Není to tak, že bych to jen tvrdila!” Katie byla teď skoro hysterická. „Je to pravda!” Zrudla. Harry si mohl všimnout, jak frustrovaná byla z toho, že jí nevěří.

„Aha a tomu mám věřit potom, co jsem vás dva načapala v hospodě v jedné posteli?” Harry věřil, že by si neměl dělat naděje kvůli jejímu hlasu, který byl lehce zbarven žárlivostí. Nemohl si ale pomoct.

 „To… to bylo poprvé! To s tím nemá co dělat. Říkám ti pravdu, Ginny. A měla bys slyšet jeho ospravedlnění, proč se s ní vyspal! Tlačil na tebe, protože to už nemohl vydržet. A tvrdil, že teď, co měl úlet, ti může dát tolik času, kolik budeš potřebovat. Oba, já i Harry, jsme to slyšeli! Zeptej se jeho, jestli chceš!”

Ginny zakroutila hlavou. „Nikdy bych to do tebe neřekla, Katie, ale teď…“

Katie se usmála. „Věříš mi?”

„… věřím tomu, co mi řekl Draco. Snažila ses nás od sebe rozehnat, abys mohla mít jeho pro sebe a aby Harry mohl mít mě. Když mi psal ten dopis, ještě mu to nedošlo. V Leicestershiru mi prozradil, že má podobné podezření.  Ale nepovede se ti to. Nedostaneš mého kluka pro sebe, Katie Bellová. A nemůžu uvěřit, že Harryho podobným způsobem využíváš. Zaslouží si něco mnohem lepšího.”

Katie teď vypadala jako někdo, kdo nemá daleko od toho vyzvrátit celý obsah svého žaludku. „Já! S Dracem Malfoyem! Už jsem ti to říkala- nepolíbil mě. Věř mi, kdyby to byť jen zkusil, nebyl by už mezi živými.“ Harry tomu věřil. „Nevybrala bych si ho, ani kdyby byl posledním žijícím mužem planety! To bych raději zkusila své štěstí a zkřížila se s jiným živočišným druhem, než bych si začala s ním. Přestože on vlastně není lidským tvorem, což by ho také kvalifikovalo pro křížení. Musela jsi spadnout na hlavu, když si myslíš, že bych chtěla být s Dracem Malfoyem!“

„No… Harry za mnou nějakou dobu pálil. Abys mě nepochopila špatně… když jsem byla mladší, pobláznila jsem se do něj, tudíž měl právo si myslet…“

„…myslím, že si to stále myslí…“ řekla Katie tiše, oči sklopené. Pak vypadala, jako by si nejraději ukousla jazyk za to, že tím vlastně utvrdila Ginny v jejím nařčení.

„Tak proč bys mi něco takového říkala, když… pokud bych tomu uvěřila… když by podobně smyšlený příběh měl za účelem rozdělit mě a Draca? Proč, pokud chceš zůstat s Harrym? A pokud si myslíš, že k tobě Harry pořád něco cítí? Navíc si myslíš, že Harry pořád něco cítí ke mně? Kdybych neměla přítele a pokud… jak jsi sama řekla… by za mnou Harry stále pálil, nemyslíš, že by za mnou odešel? Pokud bys opravdu chtěla být s ním, nebylo by v tvém zájmu, abychom se rozešli.”

Katie pozvedla bradu. „Nevím, kam… pokud někam… můj vztah s Harrym spěje. Ale vím, že pokud vidím nějakého bastarda podvádět, cítím se povinna to říct nahlas! Pokud by to znamenalo, že vy dva se rozejdete a Harry se rozhodne tě přesvědčit, abys byla s ním, tak se tak staň. Alespoň budu vědět, že jsem udělala správnou věc!” Zrudla a Harry najednou cítil ještě rozporuplnější pocity k oběma děvčatům.

Ginny se podívala na datum dopisu. „Draco ho napsal před týdnem. V dopise stojí, že se to stalo ‚včera‘. Je to pravda?”

„Události, co se staly ‚včera‘, když ten dopis psal, byly takové, jak jsem ti je popsala , ne to co tvrdí on. Ale jinak, ano, je to pravda.”

„Hmm.” pronesla Ginny hloubavě. Začala si pohrávat se stříbrným řetízkem na krku. „Takže… cítila ses povinna poukázat na přítele, který podvedl svou nic netušící přítelkyni. Přesto jsi tak dlouho čekala? Proč jsi mi to neřekla dřív, pokud doopravdy udělal to, co tvrdíš? Není to spíš krytí nevěrného přítele? Samozřejmě, to co tvrdíš, že se stalo, se ve skutečnosti nikdy nestalo. Takže to není ani jedno ani druhé…“

„Ale… ale…“

Zakroutila nad tím hlavou. „Je mi líto chudáka Harryho. Pravděpodobně si neuvědomuje, že ho využíváš k tomu, aby Draco skákal, jak ty pískáš. Dokážu si představit, že jsi věděla, že spolu nespíme. Harry nás slyšel, jak jsme se kvůli tomu lehce chytli na Dracovy narozeniny. Předpokládám, že ti to řekl. Ou, nedělej si žádné naděje… usmířili jsme se. Ale domnívám se, že sis myslela, že vaše malé představení v labyrintu naláká Draca do tvého náručí…“

Katie vypadala, jako by se jí teď už doopravdy zvedl žaludek. „To je to, co ti řekl? Naposledy, poprvé a naposledy se to stalo v hospodě a rozhodně jsme nic z toho nedělali! V labyrintu to byl Draco s tou holkou!”

Ginny protočila panenky a Katie ignorovala. „A pak jsi to zkusila ještě jednou. Věděla jsi, že my tři v hospodě do toho pokoje půjdeme…“

„To jsme teda nevěděli! Pokud by nás něco takového byť jen napadlo, minimálně bychom měli něco na sobě. Za co mě máš?”

„To ty jsi ta, která ležela v posteli nahá s někým, s kým se nestýkala ještě ani měsíc. Co myslíš?” V tu chvíli si Harry všiml, že mezitím co mluvila, vytáhla z blůzky přívěšek, který byl na onom stříbrném řetízku. Viděl ho jen na malý okamžik, než ho pevně sevřela v dlani.

Druhý baziliškův amulet.

„Já… já…“ koktala Katie, neschopná slova. Podívala se na Ginny, z obličeje jí vyzařovala bezmocnost kvůli tolika mylným informacím.

Ginnyin výraz se změnil v okamžiku, kdy přívěsek sevřela. Vypadala vyděšeně, jako by se právě probudila. Pak ale najednou rozzlobeněji. Víc než ji kdy Harry viděl. Vyrazila ke koupelně a rozrazila dveře do kořán, čímž ho praštila do kolene.

„Ou!“ vykřikl, přestože to napůl očekával. Vrhla se na něj a začala mu bušit pěstmi do hrudi.

„Nemůžu uvěřit, že jsi ji… že jsi ji mu vnutil, jen abys…“ Zpomalila a ustala ve svém útoku. Vzhlédla k němu, tváře jí smáčely slzy. Nesnažil se krýt nebo jí v jejím výpadu zabránit. V očích se jí zračila divokost. Opravdu věřila Dracu Malfoyovi? Uvažoval. Nebo měla pocit, že by mu věřit měla?

Shlédl na baziliškův amulet, který jí vzdouval blůzku a pak do jejího zrudlého obličeje. „Co vidíš, když se ho dotkneš, Ginny?“ zašeptal. Mučivou půlminutu se na něj jen dívala. Stála provokativně blízko, oči rozšířené strachem. Pak se otočila a odkráčela z pokoje.

„Drž se dál od mého kluka!“ zaprskala na Katie přes rameno než začala vybíhat schody. Harry si nebyl jistý, jestli jím opravdu myslela Draca Malfoye.

Zaraženě vyšel z koupelny. Katie se opírala o okno a stále se snažila popadnout dech. Harry zavrtěl hlavou a posadil se vedle ní. „Mrzí mě to. Nikdy by mě… neměl jsem tušení, jak hluboko se mohla propadnout…“

Katie si povzdechla, její dech se konečně zklidňoval. „To je v pořádku, Harry. Jen bych chtěla, abys mi jednu věc slíbil…“

„Co?”

Podívala se na něj s pevným odhodláním vepsaným ve tváři. „Dostaň. Ji. Pryč. Od. Draca. Malfoye. Zachraň ji, Harry. Dostává se jí do hlavy. Není už příčetná! Ať už ji přesvědčíš, aby byla s tebou nebo jen bez něj. Udělej cokoliv, abys je rozdělil!”

Harry se usmál. „Jo, až na to, že… cokoli řeknu je hned podezřelý, nebo ne? Teď ještě silněji než dřív.” Pak rychle zavřel pusu. Nechtěl, aby to vyznělo tak, že ji obviňuje z toho, že všechno jen zhoršila. Vzpomněl si na Draca z jeho jiného života a všechny plány, které svojí zmijozelskou prohnaností zplodili. Podíval se na ni se lstivým úsměvem.

„Už jsem ti řekl, že mě Moudrý klobouk chtěl zařadit do Zmijozelu?“

Vypadala v šoku. „Ne!“

„No, očividně to nakonec neudělal, ale… pokud chci, umím být stejně vychytralý jako zmijozel…“

Koutek úst se jí zkřivil do úšklebku. „Máš chuť mi říct, co máš na mysli? Umím udržet tajemství.“

„Ještě nic konkrétního. Ale jakmile začne škola, budu mu v patách. Předpokládám, že ve škole plné holek Malfoy dřív nebo později uklouzne. Dám si pozor na to, že až to přijde, budu u toho… a Ginny bude hned první, která se to dozví po mně. Myslím tím pravdu. Opravdovou pravdu. Ne tu verzi od Draca Malfoye.“

Katie vypadala opět pobouřeně. „Nemůžu uvěřit, že má tu kuráž tvrdit, že já… já…“

„Věř tomu. Není nic, co by neudělal. Měl jsem tu čest se to dozvědět z první ruky. Dokáže přinutit Ginny, aby dělala věci, které by jí zdravý rozum měl zabránit dělat… jako například když předstírali, že ji ve sklepení napadl…“

Co?”

„Bylo to jen na oko. Výsledek byl ten, že jeho otce poslali do Azkabanu, ale stejně… Vypadalo to, že ho Ron zabije a sám skončí v Azkabanu. A když jsem Ginny nesl na ošetřovnu, jediná věc, na kterou jsem mohl myslet, byla, že z toho bude mít do konce života trauma…“

Katie nad tím zakroutila hlavou. „Nedokážu uvěřit, že to udělali…“ zašeptala nevěřícně.

„Ginny neviním… Jak už jsem řekl, dostal se jí do hlavy. To samé se stalo, když byla v prvním ročníku…“ začal, ale pak se zarazil.

„Cože?”

„No, hm… nic. To je jedno.” Přinutil se zívnout a protáhl se. „Jsem po tom běhu unavený. Chceš se ke mně připojit? Jdu do kuchyně.”

„To zní dobře. Hádání se s osobou, které vymyli mozek, mě vyšťavilo. Potřebuju silný čaj. A pak možná kratší spánek.”

Vedli se za ruce, když spolu sešli do kuchyně. Obdivoval její nervy. Nebylo moc děvčat, která by se v její pozici postavila s podobnou zprávou Ginny.

Opět pomyslel na tu propracovanou historku, kterou utkal Draco Malfoy a skutečnost, že teď oba nosili baziliščí amulet. Všimla si ho na Malfoyovi? Znova ho napadlo. Neměl nejmenší tušení, jak prolomí kouzlo, které na Ginny Weasleyovou seslal její přítel. Nevěděl, jak se vyvine jeho vztah s Katie, ale měl silný pocit, že – věštba ne-věštba - opravdu musí zjistit, zda Draco Malfoy vyhrabal ďábelský deník a zda ho prorazil baziliškovým zubem.

 KONIEC 6. časti

 

Poslední komentáře
20.08.2012 00:28:47: Od začiatku Ginny neznášam a teraz je to ešte viac, aj keď mám podozrenie, že autorka ju zase očistí...
19.08.2012 21:47:16: To bol hnusný dopis. A áno, vyzerá to tak, ako by aj Draca niekto ovládal. Katie a Harry ako pár sú ...
19.08.2012 11:51:44: Zacinam Ginny nenavidet a velmi ji preju aby zustala s Dracem a az si uvedomi co ji dela aby si rekl...
19.08.2012 00:59:02: Teda, Draco je dosť zákerný. smiley Aj keď ten koniec naznačoval, že mu z hlavy vyčuhuje Voldy junior,...
 

Ďakujeme za návštevu. Administrace